Radka Thea Otípková – lektorka angličtiny

Vystudovala obor anglický jazyk a český jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, kde pak pět let působila na katedře anglistiky jako lektorka fonetiky a fonologie. Ve volném čase píše poezii, výhradně v angličtině, za kterou byla nominována na básnické ceny ve Velké Británii a USA. Zkušenosti má i na poli překladatelském: podílela se například na českém překladu básnické sbírky Stephana Delbose (vydavatelství Literární salón). V Gaudeu, kde působí od roku 2006, se zaměřuje na skupinovou a individuální výuku dospělých, baví ji pomáhat pokročilejším studentům s interpersonálními dovednostmi a seznamovat je s kulturně jazykovými specifiky. Svou práci miluje hlavně proto, že v jazykovce člověk potkává jen samé milé lidi, je tam legrace a každá hodina je jedinečná. 

Steve Mulica (USA) – lektor angličtiny

V Gaudeu působí od roku 2000, což svědčí o tom, že má svou práci a pracovní zázemí opravdu rád. Má rozsáhlé zkušenosti s individuální i skupinovou výukou, ať už ve škole či v jihočeských firmách. Pracuje zejména se studenty s pokročilejší znalostí angličtiny, ale úspěchy zaznamenává i s méně jazykově vybavenými klienty. 

Eva Bártová – lektorka angličtiny se zaměřením na dětské kurzy a příměstské tábory

V jazykové škole Gaudeo pracuje od roku 2001 a má tedy bohaté zkušenosti s výukou. S dětmi dokáže navázat skvělý vztah a mnohé školáčky za svou kariéru dovedla až k maturitě či mezinárodní zkoušce. Do přípravy příměstských táborů se vždy pouští s obdivuhodným nasazením. Dokáže se vcítit do dětské duše a děti s ní prožijí krásné a přínosné chvíle. 

Martina Rynešová – lektorka angličtiny

Vystudovala obor anglický jazyk a český jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V Gaudeu působí od roku 2011. Velmi si cení příjemného pracovního prostředí, přátelského kolektivu a milých studentů. Její hodiny jsou motivující a zábavné, ať už přímo ve škole či online. Pomáhá studentům úspěšně zvládnout mezinárodní jazykové zkoušky všech úrovní a bát se s ní nemusíte ani maturity. Má ráda staré filmy, dobrou muziku, motorky a svého kocoura jménem Captain Jack Faelis.

Štěpánka Hadravová – lektorka němčiny a španělštiny

Vystudovala germanistiku a hispanistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a od roku 2001 patří mezi nepostradatelné členy lektorského týmu. Díky svým zkušenostem přesně ví, jaký přístup studenti potřebují, a tak se společně s nimi může radovat z jejich pokroků. Vyučuje obecnou i odbornou němčinu, ale obzvláštním potěšením pro ni jsou hodiny španělštiny. Miluje hispánskou kulturu a ráda cestuje do španělsky hovořících zemí.  

Petra Richtrová – lektorka angličtiny

Součástí lektorského týmu Gaudea je od roku 2001. Díky svým zkušenostem s jazykovu výukou dokáže studentům poskytnout přesně to, co potřebují. Svým přátelským přístupem a humorem si získá i ty nejzarytější introverty a učení se s ní stane radostí a téměř společenskou událostí. 

Kateřina Seidenberger – lektorka němčiny a češtiny pro cizince

Pro jazykovou školu Gaudeo učí a překládá od roku 2004. Patří mezi naše nejzkušenější lektorky. Vede jak veřejné kurzy tak individuální a skupinové kurzy ve firmách.

Martina Procházková – lektorka angličtiny

Pro jazykovou školu Gaudeo učí od roku 2005. Vedle docházkových kurzů pro veřejnost zajišťuje i výuku v jihočeských firmách, vzhledem k tomu, že má bohaté zkušenosti s výukou obchodní angličtiny. Rovněž tak dokáže své studenty skvěle připravit na maturitu či mezinárodní zkoušky. 

Lucie Šustrová – lektorka angličtiny a francouzštiny

Vystudovala francouzštinu a angličtinu na Universitě Palackého v Olomouci. V jazykové škole Gaudeo působí od roku 2022 a rychle se zařadila do našeho lektorského týmu.  

Daniel Haines (Velká Británie) – lektor angličtiny

Studoval hudební produkci na Canterbury College ve Velké Británii, v roce 2010 získal certifikát Cambridge CELTA, t.j. mezinárodně uznávanou kvalifikaci pro učitele angličtiny. Dokáže se naladit na jakoukoli věkovou skupinu. Je oblíbeným učitelem pomaturitního studia, neboť humor je pro něj důležitou součástí jazykové výuky.

Eva Svobodová – lektorka němčiny

Vystudovala obor německý jazyk a společenské vědy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V Gaudeu začala vyučovat v roce 2012. Dnes se věnuje výuce individuálních i skupinových kurzů všech věkových skupin. Studenti vítají, s jakým klidem a trpělivostí k vyučování přistupuje.

Jana Koupalová - lektorka angličtiny

Vystudovala anglický jazyk a český jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V Gaudeu působí od roku 2007. Studenti si velmi chválí její klidný a svědomitý přístup, díky kterému se pokroky dostavují velmi brzy. Zaměřuje se jak na individuální, tak skupinovou výuku a vede pomaturitní kurzy. 

Erick Mercer (USA) – lektor angličtiny

Pochází z Long Islandu ve Spojených státech amerických a nyní žije v malé jihočeské vesnici. Miluje vést konverzaci se studenty jakéhokoliv věku. Jeho super power je právě schopnost mluvit s kýmkoliv o čemkoliv.  

Klára Přibylová – lektorka angličtiny

Z angličtiny má mezinárodní zkoušku na vysoké kvalifikační úrovni (CAE), k tomu dlouholeté zkušenosti s výukou. Jazykovou znalost považuje za nástroj k dosažení zajímavých pracovních příležitostí a k neustálému rozšiřování obzorů. Těší ji, když se jí toto podaří umožnit i svým studentům. Je pro ni důležité, aby se v hodinách všichni cítili příjemně a odcházeli s dobrým pocitem. Kromě angličtiny miluje také cestování a vyhledává kulturní zažitky. 

Jan Faktor – lektor angličtiny

Vystudoval obor anglický jazyk a společenské vědy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. V Gaudeu pracuje od roku 2015. Je to sympatický kliďas, který odbourá veškerou vaši nejistotu a strach z mluvení v angličtině.

Vlasta Guzmická – lektorka němčiny

V jazykové škole působí od roku 2009. Vystudovala německý jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Zajišťuje individuální i skupinovou výuku ve firmách. Zábavnou formou výuky motivuje studenty k novým znalostem.

Željka Renovica (Černá Hora) – lektorka angličtiny

Vystudovala obor moderní anglická literatura na Filosofické fakultě Univerzity Černé Hory. V Gaudeu působí od roku 2018. Před tím, než se usadila v České republice, pracovala jako překladatelka. Studenti jistě ocení její svědomitost a humor. 

Hana Marková – lektorka němčiny

Paní Marková patří mezi naše nejzkušenější němčinářky. Patří mezi lektory, kteří velice systematicky pracuje se všemi svými studenty. Je neustále pozitivně naladěna na jejím přístupu k výuce je to znát. 

Pavlína Vaňková – lektorka angličtiny

Vystudovala obor mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, přičemž její vedlejší specializace se týkala komerčních jazyků. Součástí lektorského kolektivu v Gaudeu se stala roku 2020. Věnuje se zejména výuce dospělých. Ráda pomáhá studentům v samých začátcích studia, kdy je potřeba překonat zábrany. Je si vědoma toho, jak důležité je studenty motivovat, a proto se jim snaží rozšiřovat obzory o autentické zážitky se světa anglosaské kultury. 

John van Deursen (Kanada) – lektor angličtiny

John má jako lektor angličtiny dlouholeté zkušenosti. Před tím, než v září 2021 nastoupil do Gaudea, šest let vedl v Richmondu v Britské Kolumbii své vlastní jazykové studio pod názvem Dr. John English. Dva roky pracoval jako lektor pro Vancouver International College a tři roky působil jako učitel angličtiny na Taiwanu. Je plný energie, má smysl pro humor a při hodině dokáže vytvořit uvolněnou atmosféru. Úspěšný je rovněž v hudební oblasti. Je držitelem doktorátu z hudebního umění. 

Markéta Dominguez – lektorka angličtiny

Je držitelkou titulu bakalář humanitních věd v oboru angličtina, který získala na Southern Oregon University. V USA žila téměř devět let a za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností nejprve jako chůva, později jako administrativní pracovnice ve zdravotnictví. Členkou lektorského týmu Gaudea se stala v září 2021. Studenti bezpochyby ocení nejen její jazykové znalosti, ale i kreativitu, důslednost a systematičnost. V hodinách konverzace bude jistě zajímavá perspektiva ženy, která prožila svá formativní léta za oceánem.

Barbora Kubaláková – lektorka angličtiny

Vystudovala obor překladatelství anglického a španělského jazyka na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity. Během studia se zúčastnila výměnného pobytu ve Španělsku a studijní stáže v Rusku. Těší ji učit předškolní děti i školáčky, ale s radostí se věnuje i dospělým. Vždy se snaží, aby její svěřenci odcházeli z hodin s dobrým pocitem a rádi se vraceli. Oceňuje možnost být součástí milého kolektivu v příjemném prostředí. 

Magnus Nilsen (Norsko) – lektor angličtiny

Má přirozený lingvistický talent a více než desetiletou zkušenost s výukou angličtiny. V Gaudeu působí od roku 2020. Do hodin konverzace vnáší zajímavý pohled na diskutovaná témata. S úspěchem realizoval svůj nápad založit celý dětský kurz na strategické stolní hře. 

 

Dita Malzerová – lektorka angličtiny

Vystudovala Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity, obor český jazyk a anglický jazyk. Je držitelkou certifikátu cambridgeské jazykové zkoušky nejvyšší úrovně. V jazykové škole Gaudeo vyučuje od roku 2011. Věnuje se výuce pomaturitních kurzů, baví ji i obchodní angličtina, kterou uplatňuje při výuce ve firemních kurzech.  

Michael Vilímek – lektor angličtiny

Dva roky žil v Austrálii, kde studoval na Strathfield College v Sydney a zároveň získával pracovní zkušenosti. Poté se mu na rok stala domovem Jižní Korea, kde působil jako lektor angličtiny. Pro londýnskou společnost Contiki pracoval jako průvodce poznávacích zájezdů po Evropě. Posilou lektorského týmu Gaudea se stal v roce 2015. Je nesmírně talentovaný lingvisticky: plynule hovoří francouzsky, domluví se korejsky a v angličtině je držitelem certifikátu CAE.